Ubytování na Slovensku

Veľký Meder cyklotrasy - Dunajská cyklostezka

Na území Slovenska dunajská cyklostezka prochází hraničním přechodem Berg - Bratislava. Vede po hrázi Dunaje přes Petržalku. Za Bratislavou najdete hlavně bruslaře, povrch hráze je totiž až po Gabčíkovo asfaltový. Dunaj se zde významně rozšiřuje díky Hrušovská zdrži, součásti vodního díla Gabčíkovo. Z Bratislavy po pravé straně řeky trasa prochází městskou částí Čunovo, a to vedle areálu vodních sportů.

Dunajská cyklostezka je část evropské cyklostezky Eurovelo 6.Jedna její část vede od německého historického městečka Passau až do Budapešti. Prochází rozmanitou říční krajinou a historickými městečky. Co ji ale dělá nejvíce přitažlivou je její poměrně nízká náročnost, neboť vede stále po rovině podél toku Dunaje.

Dunajská cyklostezka patří mezi nejkrásnější stezky v celé Evropě. Celá stezka měří přibližně 1 200 kilometrů a vede z německého Donaueschingenu až do hlavního města Maďarska Budapešti. Odtud je to ještě 1 600 km k dunajské deltě u Černého moře, tento úsek však není tak dobře udržován jako předchozí část stezky.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.